ערעור על גזר דין עבירות מס הכנסה - דחוף - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 16:40, 4 ביוני 2013

  האם סביר אי דיווח של מעל מליון ש"ח לקבל שנה וחצי בפנים??

  השב
 • 17:08, 4 ביוני 2013

  שלום לך אלון
  מתי ניתן גזר הדין? מי השופט שנתן אותו? האם אתה בדחיית ביצוע של עונש המאסר? אני מומחה בנושא אך נושא כזה לא דנים בו על התכתבויות.אני צריך לשבת ולקרוא את התיק,לראות את העבר ואז אוכל לתת עצה ואף להגיש ערעור רציני אם אמצא שהגזימ
  הטלפון שלי במשרד 03 6092152 ןפלאפון 0523291963.
  כדאי שתיצור קשר בהקדם.
  יצחק בורובסקי עו"ד

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.