הגשת דו"חות מס של עצמאית - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • דלית

  נשלח ע"ידלית 09:59, 2 בינואר 2013

  שלום עו"ד יצחק, בקרוב אתחיל לעבוד כעצמאית ועל מנת שלא לעשות איזושהיא עבירה ולהסתבך עם מס הכנסה אודה לך אם תפרט על אילו דו"חות או דיווחים עליי להגיש כדי להתחיל את עבודתי ברגל ימין. תודה!

  השב
 • 10:32, 2 בינואר 2013

  שלום דלית
  בסמוך להתחלת פעילות{שאיני יודע מה מהותה}עליך ראשית להרשם במס ערך מוסף כעוסק. למס הכנסה את חייבת להודיע תוך 90 יום מאז תחילת הפעילות.
  עלי להבהיר לך כי יתכן וההתחלה תהיה כרוכה בפעילות כספית מצומצמת ואז עשוי להיות שזכותך להרשם כעוסק זעיר במס ערך מוסף.לשם כך עליך לפנות ליועץ מס אמין שכן יש הבדלים בין שני המסלולים. יועץ המס ייעץ לך לאור קבלת נתונים לאיזה "בריכה"את קופצת בתחילת דרכך.
  אני מאחל לך הצלחה וכל טוב

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.