משיכת משכורות עבור העבודה על שם עובד - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 16:13, 7 בפברואר 2016

  שלום, האם זה חוקי שחברה מבקשת ממך למשוך משכורות עבור עובדים על השם שלך?(מדגיש שהמשיכות הן בעשרות אלפי שקלים עבור משכורות עובדים) האם זה לא יכול לעשות לי בעתיד עם מס הכנסה וכד'? יש לציין שהצ'ק בעזרתו נמשך הכסף נרשם על שמי..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  19:00, 9 בפברואר 2016

  שלום וברכה!

  משיכה כפי שהינך מתאר אינה מותרת ואף נחשדת כעבירות מס ו/או איסור הלבנת הון.
  מציע להתרחק ולא לאפשר לעשות כן.

  בברכה,

  איתי ברכה, עו"ד.

  תגובה
 • 23:43, 11 בפברואר 2016

  בשל היותי שאנן עד כה משכתי 3-4 שנים...
  איזה אישור נדרש להשיג על מנת להיות מכוסה מבחינה זו?

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.