• 13 בינואר 2014

  פתרון בעיות בהורות משותפת לטובת הילדים

  אני אב שהחליט להביא ילדים ילדים במסגרת הורות משותפת עם בחורה שהכרתי דרך חברים משותפים.
  יש לנו ילדה אחת בת 4 ולפני כחצי שנה נולד ילדנו השני. עד הולדת הבן היחסים היו בסדר גמור בינינו.
  עד להולדת הבן, במסגרת ההסכם, הילדה 3 ימים בשבוע אצלי ו-4 ימים אצל האם כך שההוצאות מתחלקות שווה בשווה בין ההורים.
  לאחר הולדת הילד השני האם לא מאפשרת לבן לישון אצלי בטענה שזה מוקדם מדי וההפרדה בין הילדים פוגעת בילדה הגדולה אשר בוכה בכל פעם שמפרידים אותה מהבן ונכנסת למצבי רוח רעים. מאז הולדת הבן, ההורות שהייתה משותפת הפכה להיות "החלטה של בן אדם אחד" כאשר כל מה שהאם רוצה ייעשה ולמילה שלי אין שום משמעות.
  כמו כן, האם היא אזרחית בריטית ודורשת כל שנה לנסוע חודש לאנגליה וטוענת שתעשה זאת "בלי שתשאל אותי". עד הולדת הבן איפשרתי לה לנסוע כל שנה לאנגליה למשך 21-30 ימים. גם בחופש לידה באתי לקראתה ואישרתי לה לנסוע כי זאת טובת הילדים לראות גם את משפחתה של האם שחלקה לא נמצאת פה בארץ ואף נסעתי בשנה האחרונה על חשבוני לשם ל-10 ימים על מנת לראות את הילדים כשהם בחופשה. לאחר שחזרה מהחופשה אמרתי לה שבפעמים הבאות החופשה תהיה קצרה יותר כי זה יותר מדי לי ולילדים להיות מנותקים אחד מהשני. כמובן שזה גרר התנגדות גדולה והגיבה שתיסע "בלי לשאול אותי מתי שהיא רוצה ולאן שהיא רוצה".
  מה עליי לעשות כך שטובת הילדים לא תיפגע?? האם איבדה כל פרופורציות והעובדה שהיא עצמה לא מסוגלת להתנתק מהילד משפיעה על כל ההחלטות שלה ופוגעות בזכויות שלי כהורה שווה.

  תודה רבה ,
  יוני

  13 בינואר 2014
 • 8 בפברואר 2014

  בעיות בהורות משותפת

  שלום,
  תצטרכו להכין הסכם הורות משותפת אצל עו״ד ולאחר מכן לאשרו בביהמ״ש או אצל נוטריון.
  בברכה,
  זהר רון, עורכת דין ונוטריון, גבעתיים.

  8 בפברואר 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?