הקמת משפחה לא קונבנציונלית - פורום הסכמי הורות

שאלה חדשה
 • נאור

  נשלח ע"ינאור 08:56, 22 באוקטובר 2014

  אני ובן הזוג שלי רוצים להקים משפחה ביחד עם חברה טובה שלנו. אנחנו גרים בשכנות איתה יש רק בעיה אחת שבה האימא נוסעת הרבה לחו"ל גם בגלל העבודה וגם יש לה משפחה בצרפת אני והוא מפחדים שאחרי שיהיה ילד היא תרצה להיות יותר זמן מעכשיו בחו"ל בגלל המשפחה רצינו לעגן את ההסכם בכתב שיגביל אותה למס' ימים בלבד וגם להגביל את תדירות הנסיעות שלה מצד שני זה גם תלוי בעבודה שלה ולפעמים לא תהיה לה ברירה אלא לנסוע אז איך מתמודדים עם זה?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין קרני שלו

  קרני שלו,מנהל הפורום

  14:03, 22 באוקטובר 2014

  היי נאור,
  ראשית תודה על פנייתך.
  אני שמח לשמוע שמצאתם מישהי שראויה מבחינתכם להיות אמא לילדכם ויחד איתה להקים משפחה.
  ישנה מעט בעייתיות במידה ותדירות הנסיעות גבוהה, אולם הדבר לא יהיה בעיה באם אתם וסדר יומכם הוא כזה שמאפשר לגדל את הילד בהעדרה של האישה.
  למנוע את נסיעות האישה ולהגביל תדירות זה משהו שלא ניתן לעשות - כולנו נהנים מחוק יסוד כבוד האדם וכנגזרת נהנים אנחנו מחופש התנועה. משמע - לא ניתן להגביל ו/או לאסור על האישה לצאת מהארץ.
  לגבי הילד העניין שונה. ניתן לכתוב מנגנון כזה או אחר אשר מבטיח את תדירות יציאות הילד, הפקדת ערובה ע״מ להבטיח את חזרתו, אישור בכתב משני ההורים טרם הנסיעה ועוד כל מיני ע״מ לעשות סדר כך שלא יהיה ניתן לעשות עם הילד ככל שעולה על רוחו של מי מהצדדים.
  אי עמידתו של מי מהצדדים בסעיפים אלה יגרור אחריו טיפול על יסוד אמנת האג - חטיפת ילדים.
  בכל אופן, לא נראה לי כי הדבר בעייתי וזו לא סיבה לשלול ולטרפד הקמת משפחה עם אותה אישה שמצאתם אותה ראויה להיות אמא לילדכם. יחד עם זאת, יש לפנות למשרד אשר יפעל במשנה זהירות בהכנת הסכם כאמור.
  משרדי ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בעניין, תרגישו בנוח.
  קרני.

  תגובה

הפורום עוסק בהורות משותפת ובהסכמי חיים משותפים.
כיום אנשים רבים מעוניינים להפוך להורים מבלי להינשא מסיבות רבות ולכן קיים מודל חדשני של הורות משותפת המוסדרת על ידי הסכם. מדובר בהורים אשר אינם בני זוג אך החליטו להביא לעולם ילד במשותף ולגדלו במודל של משמורת משותפת או אחרת.