לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נאור

הקמת משפחה לא קונבנציונלית

אני ובן הזוג שלי רוצים להקים משפחה ביחד עם חברה טובה שלנו. אנחנו גרים בשכנות איתה יש רק בעיה אחת שבה האימא נוסעת הרבה לחו"ל גם בגלל העבודה וגם יש לה משפחה בצרפת אני והוא מפחדים שאחרי שיהיה ילד היא תרצה להיות יותר זמן מעכשיו בחו"ל בגלל המשפחה רצינו לעגן את ההסכם בכתב שיגביל אותה למס' ימים בלבד וגם להגביל את תדירות הנסיעות שלה מצד שני זה גם תלוי בעבודה שלה ולפעמים לא תהיה לה ברירה אלא לנסוע אז איך מתמודדים עם זה?

item.Author מנהל הפורום עורך דין קרני שלו

היי נאור, ראשית תודה על פנייתך. אני שמח לשמוע שמצאתם מישהי שראויה מבחינתכם להיות אמא לילדכם ויחד איתה להקים משפחה. ישנה מעט בעייתיות במידה ותדירות הנסיעות גבוהה, אולם הדבר לא יהיה בעיה באם אתם וסדר יומכם הוא כזה שמאפשר לגדל את הילד בהעדרה של האישה. למנוע את נסיעות האישה ולהגביל תדירות זה משהו שלא ניתן לעשות - כולנו נהנים מחוק יסוד כבוד האדם וכנגזרת נהנים אנחנו מחופש התנועה. משמע - לא ניתן להגביל ו/או לאסור על האישה לצאת מהארץ. לגבי הילד העניין שונה. ניתן לכתוב מנגנון כזה או אחר אשר מבטיח את תדירות יציאות הילד, הפקדת ערובה ע״מ להבטיח את חזרתו, אישור בכתב משני ההורים טרם הנסיעה ועוד כל מיני ע״מ לעשות סדר כך שלא יהיה ניתן לעשות עם הילד ככל שעולה על רוחו של מי מהצדדים. אי עמידתו של מי מהצדדים בסעיפים אלה יגרור אחריו טיפול על יסוד אמנת האג - חטיפת ילדים. בכל אופן, לא נראה לי כי הדבר בעייתי וזו לא סיבה לשלול ולטרפד הקמת משפחה עם אותה אישה שמצאתם אותה ראויה להיות אמא לילדכם. יחד עם זאת, יש לפנות למשרד אשר יפעל במשנה זהירות בהכנת הסכם כאמור. משרדי ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בעניין, תרגישו בנוח. קרני.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום הסכמי הורות