מעלית ישנה נתקעה ללא שלט אזהרה - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אושרית

  נשלח ע"יאושרית 12:09, 7 באוגוסט 2013

  בבנין משרדים ישן עליתי במעלית והיא נתקעה המעלית גם ישנה מאוד ולא היה כתוב שום שלט שהמעלית לא תקינה. עליתי עם עוד אישה מבוגרת לקח המון זמן עד שהגיעו לחלץ אותנו ושתינו סבלנו חוסר באוויר והיה חם מאוד. זה היה סיוט. האם יש טעם לתבוע פיצויים? למי לפנות?

  השב
 • 15:42, 12 באוגוסט 2013

  אושרית שלום,

  למרבה השמחה, האירוע המתואר בשאלתך נגמר בשלום ולא נגרמו נזקים משמעותיים לאיש מהמעורבים.

  במצב זה, הייתי נמנע מהגשת תביעה ופונה לכל היותר בתלונה להנהלת הבניין, על מנת שאירועים כאלה לא יישנו.

  תגובה
 • 19:38, 22 בינואר 2014

  שלום , אני עובדת בתכנית טלויזיה חדשה שעוסקת בתביעות קטנות, אשמח לשוחח איתך. לפרטים נוספים כנס ל

  https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/507915195989661?notif_t=page_invite_accepted


  ג'יין

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם