תביעה על פגיעת ראש בחדר כושר - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • רועי פלמר

  נשלח ע"ירועי פלמר 15:27, 15 בספטמבר 2013

  בזמן אימון בחדר כושר נפל על ראשי מוט כ 1.5 ק"ג .. נלקחתי למיון וברוך השם הכל בסדר וזה רק פגיעת ראש קל מאוד . אם בכלל כדאי לי לתבוע ,ואם יש את מי? (חדר כושר או הביטוח )

  השב
 • 15:40, 15 בספטמבר 2013

  רועי שלום,

  השאלה אם כדאי לך לתבוע תלויה במידה רבה בנסיבות התאונה.

  כך לדוגמא, במידה ומדובר במוט פולי שהתנתק מהמכשיר מסיבה כלשהי, הרי שסביר להניח שהאחריות לתאונה היא של הבעלים, קרי חדר הכושר.

  ברור כי במידה והאירוע הסתיים כפי תיאורך (ועל כך יש לברך), הרי שהפיצוי יהיה בהתאם, נמוך למדי.

  באשר לזהות הנתבע- ניתן לתבוע את חדר הכושר בלבד או בנוסף לחברת הביטוח.

  בכל מקרה רצוי שתתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם