שאלות בנוגע לכספי ירושה מדוד - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • אביב

  נשלח ע"יאביב 10:02, 10 בינואר 2016

  שלום אני ואחי ירשנו כספים מאח של אימנו ז"ל,כספים שלפני מותו הוא החל בתהליך של שחרור (כסף מקופת פיצויים) אבל לא השלים את התהליך מאחר והוא נפטר באמצע התהליך. בצוואתו הוא הוריש לי ולאחי את כספי הקופה ורשם כי על כל אחד מילדיו (יש שניים) לעביר לכל אחד מאיתנו את הסכום שהוא נקב. הילדים ביקשו לשנות את חלוקת הרכוש בינהם ולכן יצא צו קיום צוואה חדש. כאשר ניגשו הילדים לשחרר את הכספים מהקופה הם ביקשו שהכסף יועבר לפי החלוקה שמופיעה בצוואה ישירות אלי ולאחי במקום אליהם ואז שהם יעבירו (רצון לחסוך זמן) . נכון לעכשיו חתמנו כולם על כל המסמכים שדרשה הקופה,עברנו את אישור המחלקה המשפטית ועכשיו הם אומרים כי יש להם ארבע חודשים לסיים את התהליך.? ובנוסף נדרש לגשת לפקיד שומה? שאלתי: למה אני צריך לעבור דרך פקיד שומה?האם כספי ירושה אינם פטורים ממס?הרי הנפטר כבר שילם עליהם מס בחיו ! האם זה חוקי מבחינת הקופה למשוך את התהליך כל כך הרבה זמן? הנפטר החל את התהליך לפני למעלה משנה. (את צו קיום הצוואה החדש העבירו הילדים בנובמבר לקופה) בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  14:08, 29 בפברואר 2016

  אביב
  לשאלתך הרי שמדובר בכספי קופה שהיא אינה מהווה חלק מעזבון אלא מתנהלת בהתאם למוטבים . חוסר הסבירות בקצב חלוקת הכספים מוכר ולא חביב . לצערי הפניה לערכאות יקרה ותיקח זמן לכן אני לא רואה פתרון אחר אלא לפנות בתלונה למחלקת תלונות הציבור ואז אולי יזוז משהו !

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).