תשלום מזונות - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 12:00, 16 במאי 2013

  שלום נורית לפני כ-4 שנים היה לי רומן עם אדם נשוי ונולד לי ילד. הוא אמנם היה נשוי אבל רצה להיפרד ממנה ושיכנע אותי שנהיה ביחד. עברו 4 שנים ואני החלטתי לחתוך ולהפסיק את הקשר אבל נשארנו בקשר טוב. אני רוצה שהוא ישלם מזונות ויתמוך כלכלית ויהיה חלק מהחיים של הילד. הוא מפחד שברגע שיצטרך לשלם מזונות זה יוודע לאישתו. אני לא רוצה לפגוע בה יותר ממה שכבר עשיתי. האם יש דרך לקבל תמיכה כלכלית מבלי שהדבר יגיע לבית משפט ויוודע לאשתו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:43, 20 במאי 2013

  הדרך היחידה בה ניתן לעשות זאת בלא שיוודע לה היא להגיש הסכם שיקבל תוקף של פסק דין לאישור בית המשפט . כך תהיי עם פסק דין "ביד" ולא תהיי נתונה לרצונו הטוב מחד ומאידך לא יתנהלו הליכים משפטיים.
  אם אין הסכמה מצדו לתשלום מזונות לא ניתן למנוע הגשת תביעה למזונות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).