דירת מתנה - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • מתי

  נשלח ע"ימתי 00:48, 3 בספטמבר 2013

  אני בהליכי גירושין לאחר כ- 20 שנות נישואין. לפני כ- 7 שנים רצו הורי אישתי לרכוש דירה במתנה עבורנו. לאחר חיפושים מצאנו אשתי ואני דירה והוריה שילמו את התמורה. במעמד החתימה רשמו ההורים את הדירה רק על שם בתם מטעמים שונים ומשונים. הם הצהירו שהדירה שלנו והתמורה של דמי השכירות הנה שלנו במלואה לחשבוננו המשותף ולרווחתינו. הדירה הייתה בטיפול שלי רצוף. השכרה, תיקונים וכו' , מנהג בעלים. לימים בהליך הגירושים התכחשו ההורים והאישה לזכויותי בדירה וטענו שממילא לא הייתה כוונה שיהיה לי חלק בדירה. האם יש לי זכויות כלשהן בדירה?

  השב
 • 13:31, 9 בספטמבר 2013

  מגיע לך חלקך בדירה , לא משנה מה הוריה אומרים .
  כל עוד הייתם נשואים בזמן קבלת הדירה מהוריה דין הדירה כדין רכוש משותף שנצבר .

  תגובה
 • 06:12, 27 בספטמבר 2013

  יש לך זכות בדירה 1. להוכיח שאתה זה שטיפלת 2 להוכיח שהכנסות הדירה עברו לקופה המשותפת 3. להוכיח כוונות שהישתנו
  היא אמרה כך הוא אמר כך מילה כנגד מילה

  תגובה
 • 21:37, 29 בספטמבר 2013

  אין לו זכויות בדירה, הוריה רשמו את הבית על שמה ולא בכדי, אלא כדי להגן על בתם מיום שכזה , זה שהוא טיפל בדירה וקיבל בהנאה רבה את עזרתם הכלכלית לא מקנה לו זכויות על הנכס

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).