אישור מהמינהל על השכרת יחידות דיור או קרוואנים - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 12:01, 30 בינואר 2013

  שלום לעו"ד, אני מושבניק ואני רוצה להכניס קרוואן לצורך השכרה למגורים. חברים במושב אמרו לי שאני לא אקבל על זה אישור מהמינהל ושאצטרך לשלם קנסות גבוהים. האם המינהל לא מאשר להשכיר יחידות דיור או קרוואנים?

  השב
 • 08:21, 31 בינואר 2013

  ארז בוקר טוב

  חסרים לי פרטים לגבי הסכם עם המנהל ובאיזה מושב. בכללי, כול הוספה של מבנה בנחלה החקלאית דרוש לה בין היתר אישור מינהל. המינהל לא מאפשר שלא במסגרות והתוכניות השונות שנקבעו להוסיף מבנים ובטח לא להשכרה.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.