טענות שווא וחוות דעת מוטעית של המינהל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 23:14, 28 באפריל 2013

  בעקבות חות דעת לא נכונה של המינהל, קיבלתי כתב תביעה. החוק מפורשות נותן מענה למקרה הספציפי שלי אבל המינהל החליט לסבך את העיניינים בין אם מרשלנות ובין אם מדעת. השאלה היא האם ניתן להביא של דחייה של התביעה אם השופט רואה את מקור החוק ומבין שהמינהל מקשקש סתם?

  השב
 • 09:50, 29 באפריל 2013

  בוקר טוב

  כמובן שכול הטענות שלך על הטעיה ו/או הכוונה לא נכונה חיבים להיות מגובים בראיות חזקות ככול שאפשר.

  הינך נידרש להציג ראיות אלו בתחילת המשפט . צריך לבחון כול ראיה לגופה גם אם נאמרה בע"פ. על כול כתב תביע צריך לענות ע"פ הזמנים הקבועים בחוק ובטח לא לשים זאת בצד.

  עו"ד רון שוורץ

  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.