עלות של שינוי שם משפחה בטאבו - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • שיר חליפי

  נשלח ע"ישיר חליפי 23:20, 4 בדצמבר 2014

  שלומות, לפני כ20 שנה אמא שלי שינתה את שם המשפחה שלה במשרד הפנים. בבדיקה שנערכה לאחרונה הסתבר לה שבנוסח הטאבו של הדירה, שמה לא מעודכן ואם תרצה למכור או משהו, יהיו לה בעיות. היא פנתה לטאבו ואמרו לה ששינוי השם אינו אוטומטי ומאחר ושמה שונה פעמיים, על הספח הראשון אין את השם הנוכחי ולהיפך. יש ברשותה את הספח האמצעי שמוכיח את השינויים והרצף, אך זה יחייב אותה בתשלום על מנת לשנות או חתימה במעמד עו"ד שיאשר את חתימתה וכך יעשו זאת חינם. חיטתתי באתר הרשות ולא מצאתי את העלות של שינוי השם במקרה כזה או כל מקרה ואשמח לעזרתכם.. מה הם דמי השינוי? כי אם זה 100שח, נשלם ונמשיך, אם זה 1000... כמה זמן/כסף צריך בשביל ללכת לעו"ד שיעשה בשבילינו את השרות הזה? אודה מאוד על תגובתכם..

  השב
 • 14:12, 14 בדצמבר 2014


  שיר חליפי שלום רב

  אנני נותן את התעריף שלי בטלפון אשמח אם תגיע לפגישת יעוץ, ללא עלות.

  על דרך השיגרה נעשה השינוי המבוקש. פעם לא רשמו גם מספרי ת.ז. וגם זה הכרחי כיום.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורוםם
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.