מסמכים הדרושים להעברת זכויות בטאבו וגובה תשלום אגרה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 14:48, 26 בדצמבר 2014

  שלום רב! אני ואחותי ירשנו דירה מהוריי והיא רשומה בטאבו על שם שלהם. הגעתי אם אחותי להסכמה וקניתי את את חלקה בדירה. איזה מסמכים אני צריכה כדי להעביר את הזכויות על שמי? יש לי חוזה מכר, משח"ים. צווי ירושה של שני הוריי, אישור מהעירייה. אולי משהו חסר? ועוד שאלה: איזה אגרה אני משלמת בטאבו? תודה על תשובתכם

  השב
 • 07:31, 28 בדצמבר 2014  שלי שלום רב

  חלוקה אחרת מאשר רשום בצוואה מחייב הסכמה מסודרת בין האחים לרבות תצהירים. יש מספר מסמכים מסודרים להעברה כזו לרבות בקשה לרשום מקרקעין. העיסקה היא עיסקה ורישום רגיל.
  האגרה במידה ואין משכנתא היא אגרה קטנה של 33 ש"ח.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  03-9502977
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.