צו הריסה נכנס לתוקף לפני קיום דיון - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • טובה מאיר

  נשלח ע"יטובה מאיר 11:30, 29 בדצמבר 2014

  שלום רב !!! רציתי בבקשה לשאול, לאבי יש נכס ביפו, הוא בנה שם גלריה לפני כעשר שנים, בכל אופן לאחר קריאת מלשן, פנתה אלינו העירייה ובית המשפט עם כתב אישום על עבירת בנייה, היה כבר משפט שבו שילמנו קנס כספי. פנינו לעירייה תל אביב למנהל ההנדסה לקבלת היתר, וקיבלנו סירוב. לאחרונה הגשנו ערר במשרד הפנים ואנו צפויים לדיון ב-16 במרץ, (בינתיים צו ההריסה נכנס לתוקף מ-1.1.2015 שזה אוטוטו) אני פונה לבית המשפט ומבקשת הארכת זמן או יותר נכון עיכוב צו הריסה עד לתשובה של הדיון, והשופט מסרב לתת לי הארכה\עיכוב צו הריסה למרות שיש לי דיון במרץ, האם יכול להיות שיהרסו לנו את המקום לפני הדיון, או לפני החלטת הדיון בוועדת ערר ?

  השב
 • 14:13, 29 בדצמבר 2014


  טובה שלום רב

  אני מבין לפי שאלתך שאת לא מייוצגת. הבקשה וההליך בו את נימצאת הוא מקצועי ומחייב ידע רב. לעניות דעתי לאור הנתונים שלך את חייבת בייצוג גם כך ההליך קשה בטח אחרי פס"ד נגדכם.

  ברגע שיש פס"ד להריסה הוא התופס. תשתדלו להגיע להבנות עם מח' הנדסה בעירייה.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.