אפשר לתבוע החזר כספי מהמנהל לאחר 18 שנה? - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 21:38, 1 בפברואר 2015

  לפני כ- 18 שנה הוצע לנו מהמנהל היוון המגרש שהיה מופקע (ולא ידענו אודות ההפקעה) היוונו ורק לאחר שנים נודע לנו אודות ההפקעה שכבר בינתיים מומשה ופינינו מביתנו. האם ניתן היום לאחר 18 שנה לתבוע החזר. המנהל לכשפנינו אליו טוען שכבר פוצינו בגין ההיוון בפיצוי שקיבלנו עקב הפינוי. מה דעתך בנדוו

  השב
 • 14:57, 2 בפברואר 2015

  דורית שלוםרב

  יכול להיות שטאנת המנהל נכונה ויכול להיו שלא כמובן שיש לבדוק על פי מסמכים לרבות מסמכי ההפקעה מטרותיה האם יושם במלואם ועוד ועוד.

  נושא ההפקעות מורכב ופנים רבות לו כשרשויות רבות מעורבות בנושא.
  חיבים בעל מקצוע לנושא, אם את לא בתחום.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.