קניית זכויות בקרקע - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • רואי

  נשלח ע"ירואי 21:14, 28 בפברואר 2015

  לפני כארבע שנים עשינו הסכם עם המנהל ושילמנו 154000 ש"ח כיום השכנים שלנו סיימו את הסיפור ברכישת הקרקע לבעלותם הפרטית בלי הרבה בעיות, האם כיום אנו יכולים לשנות את העסקה ולקבל את ההפרש בחזרה?

  השב
 • 13:55, 3 במרץ 2015

  רואי שלום רב

  שאלה כללית אין לי את הפרטים האם זה עבר היווןאו לא היכן הבית. כסף בחזרה בכללי לא מחזרים.

  יתחשבו בך בר.מ.י.

  תפ]נה אליהם ותבקש הצעה.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.