רכישת מיגרש ממנהל מקרקעי ישראל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 12:18, 12 במרץ 2015

  שלום רב, ברצוני לגשת למכרז של רמ"י לרכישת מגרש לבית פרטי. במכרז (בהסכם) כתוב שיש לסיים בניה בתוך 36 חודשים. האם מדובר בדרישה שאוכפים אותה והאם אפשר למכור את המגרש ללא בניה או במהלך הבניה ? תודה

  השב
 • 14:03, 12 במרץ 2015

  שירלי שלום רב

  אין לי את ההסכם מול ר.מ.י. אם יהיה אוכל לענות לך.

  באופן כללי אפשר להגיש בקשה להארכה. לגבי מכירה הכל תלוי בהסכם.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורם
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.