מגורים במבנה על גלגלים על שטח שאינו מחובר לתשתיות מים וחשמל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אדם

  נשלח ע"יאדם 12:03, 18 במרץ 2015

  שלום, אשמח להתייחסותכם לשאלה הבאה : ידוע שהצבת אוטבוס ורכבים אחרים שהוסבו למגורים, גם בקרקע פרטית (בין חקלאית או שלא ) היא דבר אסור ע"פ חוק שלא במסגרת אישורי מועצה מקומית וכו' (ע"פ דיוק לחוק והכללת רכב או מבנה-יביל על גלגלים בתוך הגדרת "מבנה"). שאלתי : האם ניתן להציב מבנה על גלגלים (לדוגמא, קראוון מגורים גדול על נגרר של משאית) על שטח (מאושר לבנייה? חקלאי? ציבורי?) כאשר המבנה איננו מחובר לשום תשתית חיצונית (וכאן הדגש הגדול), כלומר כל תשתיות המים, חשמל וכו' הן עצמאיות ללא חיבורים חיצוניים לשטח, ואז האם ע"פ חוק יהיה מותר להציב אותו והוא לא יחשב ל"מבנה" שכן אין כאן "עיקר וטפל" של מבנה לכאורה? בתודה. אדם

  השב
 • 07:28, 19 במרץ 2015

  אעדם שלום רב

  כל הצבה של מבנה /רכב בצורה קבועה דורשת אישורים של ר.מ.י. ושל המועצה /העירייה שבתחומה אתה מתכונן לשים את הרכב.

  אין שום קשר לחיבור לתשתיות. קל וחומר אם תרצה להתחבר לאחת מהתשתיות שציינתה.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
 • 10:47, 14 באפריל 2015

  אז איפה ניתן לחנות קראוון ששייך לאדם והוא אינו מתגורר בו דרך קבע אלא רק משתמש בו כשמטייל בארץ? האם בעל הקראוון יכול להחנות אותו לידי ביתו?

  תגובה
 • 14:53, 14 באפריל 2015

  הקראוון אפשר להחנות אותו בשטחים ציבוריים המיועדים לחניה או בשטח שלך ולהזיזו מפעם לפעם.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
 • 10:47, 14 באפריל 2015

  קראוון על גלגלים כמובן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.