דחיית הגשת תוכנית בנייה קיימת - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 08:54, 24 במרץ 2015

  ממינהל מקרקעי ישראל מבקשים ממני עד סוף אפריל להגיש תוכנית בנייה קיימת עקב חריגות שבוצעו בשנת 94 . מצבו של האדם שמבקשים ממנו קשה וכבר 3 חודשים מאושפז . עו"ד שהייתי אצלו צריך למלות טופס+מסמכים לבקש דחייה לפחות לחצי שנה.שנראה מה קורה עם מצבו הרפואי של האדם . הוא מבקש ממניי 600 ש"ח כולל מע"מ וכולל דואר רשום/מסירה ביד. האם הסכום סביר? האם אני -בתור אשתו יכולה למלות את הטופס לבד ולחסוך את העלות היקרה?תודה

  השב
 • 13:55, 29 במרץ 2015

  ענת שלום

  אני לא מתייחס לשכ"ט אדם שעובד זכאי כמובן לתשלום.

  אפשר לבד תנסי לא להסתבך בטפסים.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום 03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.