חוק חופש המידע במינהל מקרקעי ישראל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 15:11, 6 במאי 2013

  אם אני יודע שהמינהל הזמין שומת מקרקעין לחלקה מסויימת בראש פינה, האם אני יכול לבקש לקבל את השומה לפי חוק חופש המידע? (לצורך העניין אני בעל זכויות בחלקה)

  השב
 • 18:24, 6 במאי 2013


  שי שלום רב

  לצורך העניין המנהל הזמין שומה כמסמך פנימי שלו כדי להעריך את החיובים שלך כבעל המקרקעין.

  במידה ויש לך השגה על גובה התשלום הינך זכאי כמובן להגיש שומה מטעמך ואז לקבל את השומה שלהם.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
 • 16:09, 7 במאי 2013

  המינהל מנסה להסתיר את קיום השומה ואני מעוניין לקבל אותה... אנחנו שלב אחד לפני מה שכתבת... עדיין לא קיבלתי את השומה ואני מעוניין לקבל אותה... מה אני צריך לעשות?

  תגובה
 • 11:46, 9 במאי 2013

  שי תוציא להם מכתב בכתב שהשומה שלהם ניראת בעיתית ואתה מבקש לראות את השומה שלהם. בדר"כ הם נענים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.