תביעה על דמי חכירה על נכס שלא בבעלותי - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
  • אשר

נשלח ע"יאשר 13:47, 15 באפריל 2015

שלום רב, אמי נפטרה לפני 10 שנים ולפני כ-50 שנה חיה בדירה של המנהל עד אשר הסדירו לה דירה בשכירות של עמידר ועברה משם. לפני כשלוש שנים, התחלתי לקבל מכתבי התראה מרשות מקרקעי ישראל על תשלום חוב של דמי חכירה שנתיים על הנכס שלא היה בבעלותי מעולם. יש לציין שאני לא בן יחיד ואמי לא השאירה ירושה כי לא היה לה. פניתי לעו"ד והוא פנה מספר פעמים למינהל אך מתעלמים מהמכתבים וממשיכים לשלוח אליי מכתבי התראה. פניתי לעירייה בעיר שנמצא הנכס וקיבלתי מכתב מהלשכה המשפטית שהנכס נמצא בבעלות ממ"י ונבנה עליו מקלט לפני שנים. אני אובד עצות ופוחד שישלחו לי הוצאה לפועל על חוב לא קיים. מה ניתן לעשות?

השב
  • 16:22, 15 באפריל 2015

אשר שלום רב

צריך לפנות אליהם בשעות קבלת קהל, לא במכתבים.

עו"ד רון שוורץ
    מנהל הפורום
    03-9502977

תגובה
  • 16:38, 15 באפריל 2015

תודה על התשובה.
    אני התקשרתי אליהם היום ואמרו לי שאני צריך לבדוק מול עמידר ואיכשהו להוכיח שהנכס לא שלי, אחרת ישלחו לי הוצאה לפועל.
    זה ממש אבסורד כי יש שם מקלט עירוני.
    למי עוד ניתן לפנות?

תגובה
  • 16:50, 15 באפריל 2015

התכוונתי שתגש פיזית לעמידר .

רון

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.