שכירות במשק חקלאי- מבקש פתרון לאיסור של המנהל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 23:43, 12 במאי 2015

  אני נכנס לפעילות חקלאית על משק שאינו שלי. בעל המשק ואני מעוניינים להקים שותפות מאחר ואיני יכול לשכור את המשק ממנו עקב הוראות המנהל. איזה תנאים חשוב שנקיים בשותפות על מנת שהמנהל ירשה קיומה של השותפות והפעילות בתחום המשק?

  השב
 • 16:15, 18 במאי 2015

  אסף שלום רב

  השותפות צרכה להיות בניכם בלבד בכל התארגנות משפטית שתראה לכם נכון ע"פ הייעוץ שתקבלו.

  כדאי שעו"ד שמבין בנחלות חקלאיות יערוך הסכם זה בניכם זה לא רק קשור למנהל אלא גם למכסות הייצור והגורמים השונים הנוספים
  דוגמאת המושב.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  050-7249020

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.