שאלות על חכירה במגורי בניה רוויה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • Andrew

  נשלח ע"יAndrew 12:34, 9 ביוני 2015

  הייתי רוצה לשאול כמה שאלות לגבי חכירה. כל השאלות הבאות מתייחסות לחכירה במגורים בניה רוויה. (1) האם חכירה במקרה הנ''ל יכולה להיות מקק''לאו מרשות הפיתוח או שחכירה במקרה הזה יכולה להיות רק ממנהל מקרקעי ישראל? אם היא כן יכולה להיות מקק''ל או מרשות הפיתוח אז מהוא הבדל בין חכירה מגופים האלא לבין חכירה מממ'י? (2) האם תמיד עבור דירות בבניה רוויה חכירה היא ל 49 שנים פלוס זכות חידוש 49 הארכה? (3) האם צריך לשלם עבור חכירה של קרקע מהוונת? (4) אותה שאלה במקרה של חכירה לא מהוונת. (5) איך לברר בזמן קניית דירה איזה סכומים עתידיים צריך לשלם עבור חכירה? על אילו סכומים מדובר עבור דירה בחיפה בת 3 חדרים? (6) איך בזמן לפני רכישת דירה אני יכול לברר ערך קרקע? (7) באילו מקרים לא ניתן להוון את חכירה? (8) האם קיימים הגבלות העברת זכויות בירושה לאזרחים זרים במקרה של נכס על אדמה מוחכרת?

  השב
 • 15:31, 9 ביוני 2015

  שלום רב

  הפורום נועד לשאלות ספציפיות בלבד וכלליות

  באופן כללי :
  החכירה רק מ.ר.מ.י.

  עו"ד רון שוורץ

  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.