שמירת זכות ורישום בטאבו - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • רטי

  נשלח ע"ירטי 17:34, 12 ביולי 2015

  העירייה רצתה הפקעה ברכוש פרטי רשום כאדמת מנהל. הושגה הסכמה בספק דין בבית משפט כי תתבצע הריסה והפקעה. אולם הוסכם שהזכויות בעת הבניה בעתיד בתכנון מחדש יחושב עלפי 100 אחוז הקרקע. בטאבו הוסרו שמות הבעלים רשום הערת פסק דין. במנהל רשומים הבעלים שהם היו גם בטאבו. האם זה תקין.?

  השב
 • 10:36, 16 ביולי 2015

  שלום רב

  אם זה דרך החלטת בית משפט אז כך זה נרשם. מה זה תקין, זה לפי החלטת בית משפט.

  כדי לבחון מה צריך לעשות בהמשך צריך לראות את המסמכים כמובן ופס"ד .

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  0507249020

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.