חתימה על תיקון צו בית משותף - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 14:06, 26 ביולי 2015

  שלום,אני נמצא בהליך של תיקון צו בית משותף (בבית פרטי) . על החלקה שלי קיימים 3 שותפים.מנהל מקרקעי ישראל דורש שכל בעלי הקרקעות יחתמו על תיקון צו הבית המשותף. אחד השותפים מסרב בתוקף לחתום מאחר ורשות מקרקעי ישראל בהליכים משפטיים נגדו (בענין אחר, בנייה ללא היתרים). מה ניתן לעשות בעניין? תודה רבה.

  השב
 • 14:13, 26 ביולי 2015

  משה שלום רב

  מכוון שזה ב"מ כלל הדירים חייבים לחתום על תיקון צו בית משותף.

  כדי לקבל החלטות מעשיות צריך לראות את המסמכים שברשותך. בצורה כללית כנראה שאין בררה אלא לתבוע אותו .
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  050-7249020

  תגובה
 • 14:41, 26 ביולי 2015

  באיזו טוענה? האם אפשר לעשות במקרה זה פירוק שיתוף?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.