חיפוש עו"ד מומחה למועצות אזוריות/מושבים/היתרי בנייה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • ש

  נשלח ע"יש 06:49, 20 במאי 2013

  בוקר טוב, אנא עזרתכם באיתור עו"ד מנוסה במקרקרעין/היתרי בנייה/אישורים במועצות אזוריות. במושבים חקלאים (יח' דיור וכו') תודה

  השב
 • 06:58, 20 במאי 2013


  ש. בוקר טוב

  המשרד שלי מתמחה בין היתר במקרקעין ובתכנון ובניה במועצות אזוריות ובמושבים. אני מכיר היטב את הוועדות המקומיות במועצות וכול ההתנהלות והעבודה מולם לרבות בנושא הדרישות וקבלת היתרים למינהם.
  אני מייצג מושבניקים רבים וגם מושבים.

  בברכה

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.