קבלת פיצוי על עיכוב במסירת מגרש לבניה בגלל החברה המפתחת - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מרינה

  נשלח ע"ימרינה 15:34, 16 באוקטובר 2016

  האם אני יכולה לדרוש פיצוי בגין עיקוב בקבלת מגרש שרכשתי מהמנהל . בהסכם של חברה מפחתחת רשום 12 חודשים מיום החתימה . המסירה מתעכבת כנראה לתקופה של כ8 חודשים . האם ניתן לקבל פיצוי בגין התקופה , אין בהסכם סעיף פיצויים , והאם ניתן להגיש תביעה ייצוגית . כי יש הרבה בעלי מגרשים .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

  אסף גסטפרוינד,מנהל הפורום

  16:22, 16 באוקטובר 2016

  הדבר תלוי בהסכם שיש לכם מול החברה שמבצעת את הפיתוח עבור המינהל וגם בחוזה שלכם מול המינהל. בנוגע לתביעה ייצוגית- נראה כי זה לא המקום לתביעה מהסוג הזה, משום שניתן לאתר בקלות את כל חברי הקבוצה.

  תגובה
 • 16:42, 16 באוקטובר 2016

  במה זה תלוי ?מה אני צריכה לחפש בהסכם ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

  אסף גסטפרוינד,מנהל הפורום

  16:57, 16 באוקטובר 2016

  בהסכם צריכה להיות מוגדרת תקופת הפיתוח. ממליץ לך לפנות עם ההסכם לעו"ד שמתמחה במקרקעין ולהתייעץ עימו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.