נרשמה הערת אזהרה לקונה יום לפני העיקול בהוצל"פ - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 14:18, 12 ביוני 2013

  עיקלתי בית שנמכר, נרשמה לקונה הערת אזהרה יום לפני שנתפס העיקול בהוצל״פ, האם יתכן שבמינהל מקרקעי ישראל נתפס העיקול לפחות יום אחד לפני שנקלט בהוצל״פ? באיזה טלפון מבררים?תודה

  השב
 • 08:08, 16 ביוני 2013


  מיכל בוקר טוב

  מיכל יש כאן עירוב של מושגים ולא הבנתי מה קורה.
  הערת אזהרה זה מונח מרשם המקרקעין בלבד שם רושמים הערת אזהרה.

  במידה ועיקלת נכס שרשום רק במינהל אפשר לבדוק אם נרשם ונתפס על אותו נכס במנהל באותו מחוז של המנהל, להגיע לשם עם י"כ והחלטת השופט או הרשם.

  יש גם מרכז עיקולים של המנהל במטה בירושלים אבל ספק אם יענו לך שם. בכול מקרה מס' הטל שלהם הוא 02-6208495.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.