היתר לתוספת יחידת דיור - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • דלית

  נשלח ע"ידלית 18:30, 23 ביוני 2013

  "ההטבות לבעלי הוילות אושרו: ינתן פטור מדמי היתר לתוספת יחידת דיור" האם עדיין בתוקף ? באיזה אזורי דיור ? מהי וילה ? תודה.

  השב
 • 18:56, 24 ביוני 2013


  דלית שלום רב

  אני לא יודע מהיכן הציטוט שלך אם תפני אותו אליו אוכל להתיחס אליו.

  בכלליות יש הטבות שהמנהל נותן אומנם מוגבלות אבל ישנן ע"פ העדפות של מדיניות המנהל ו/או הממשלה.

  המנהל בודק בד"כ האם הבינוי מיצה את כול אחוזי הבניה לה היה החוכר זכאי. אם יש לו עדיין אחוזי בניה לא לוקחים היתר בד"כ ואם זה לאותו יעוד.

  בברכה

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.