ברור חובות מס רכוש ו/או חובות אחרים - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 08:35, 29 ביולי 2013

  ברצוני לברר האם קיימים חובות מס רכוש ומיסים אחרים לקרקע מסויימת. האם חייבים מספר שומה על מנת לברר חובות מס רכוש או שגוש חלקה יספיק? האם ניתן לברר חובות גם אם איני הבעלים הרשום (כרגע אני היורש של היורש..לא נעשה העברות במשך שנים) או שמדובר בפרטים חסויים. תודה

  השב
 • 15:55, 30 ביולי 2013

  ערן שלום רב

  על פי מה שציינתה אני מבין שהמורישים לא בחיים ועדיין לא רשומים יורשים על החלקות .

  כעיקרון רק לבעל הקרקע ניתן המידע במסמ"ק, וחייבים לגמור את המסלול של רישום הקרקע וככול שעובר הזמן יש יותר יורשים, זהו טיבעו של העולם והרבה יותר קשה לבצע זאת.

  אפשר לנסות דרך המשרד האזורי של מסמ"ק, לבדוק חיובי ארנונה לאן נשלח מי מקבל, מי משלם וברשות המקומית.

  דבר נוסף שאפשר לבדוק היכן שרשום המקרקעין האם יש עיקולים ו/או תיקי הוצל"פ פתוחים.

  עו"ד רון שוורץ

  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.