תביעה מישפטית מינהל-וועדת פיצויים - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אוראל

  נשלח ע"יאוראל 15:33, 13 בנובמבר 2013

  שלום וברכה א-מבלילהכנס לפרטי המיקרה אלא שאלה עקרונית.אני עומד בפני תביעה מול המינהל לקבלת זכויות לפי 727 ( סיפור ארוך),(תיתכן בעיית שיהוי)וסיכון מסוים והרבה כסף בצידו או קבלת פיצוי חקלאי וועדת פיצויים או שניהם.שאלתי א-האם ניתן לגשת לועדת פיצויים לקבל את הפיצוי המגיע במילא,ואחריו לתבוע במחוזי את 727 ולו גם כטקטיקה להתגבר על השיהוי,או שמא אני ידרש לחתום על מסמך לסיום סכסוך ולא אוכל לתבוע בהמשך? כולל איך הדבר יראה בפני שופט שאני מסכים לפיצוי חקלאי ובסוף משנה לתביעה? ב-הפוך-אם אני מוותר כרגע על פיצוי חקלאי וניגש ישר לתביעה,גם אם אפסיד בתביעה לקבל 27 אחוז.האם הדבר ימנע בהמשך לקבל את הפיצוי החקלאי שבמילא הם נותנים לי? או יכולה להיות פסיקה שתוציא אותי בכלל בידיים ריקות? ג-האם ניתן להגיש תביעה מישפטית? ובמקביל תביעה לקבלת פיצוי בועדת פיצויים? בתודה

  השב
 • 08:39, 17 בנובמבר 2013  בוקר טוב

  שאלתך מורכבת וניראה לי שזה לא לפורום הזה. ללא בחינה מדוקדקת של המיקרה לא אוכל לענות לך על שאלותך המורכבות ביותר ובטח מה תהיה דעתו של בית המשפט.

  שיהוי בעקרון זה יתרת הפסיקה וומי שבוחן אם היה שיהוי או לא הוא בית המשפט כמובן הכול ע"פ העובדות והפרטים בתיק הספיציפי שלך במקרה הזה.

  לגבי טקטיקה של טיפול בתיק חיבים לדעת את כול העובדות והפרטים ולהתיעץ עם העו"ד שלך.

  בהצלחה

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.