חוב לבנק לאומי מכתב מעו"ד לתשלום החוב - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 12:56, 1 במרץ 2014

  שלום רב. לפני הגירושין מצבי בבנק היה טוב. הסיפור התחיל אחרי שצקים חזרו המינוס תפח ונהייתי מוגבל. אני מרוויח 6000 בחודש ומשחם 4500 מזונות.גר עם ההורים ומשלם חובות של סלקום.הוט. אי.אי.גי. בקיצור אין אוויר. השבוע קיבלתי מכתב מעורך דין של הבנק שתוך שבוע צריך להסדיר את החוב. ואמרו לי שכדי שיגבשו החלטה הם צריכים שאבא שלי יחתום ערבות והערת אזהרה לגבי הבית ששייך לו. בוודאי שקשה להסכים כי הערת אזהרה מחייבת לא למכור את הבית . כל תקופת התשלום בערך 10 שנים (55000 שח) אני שואל איזה דרכים עוד יש חוץ מההצעה הזאת?

  השב
 • 08:25, 2 במרץ 2014


  דוד שלום רב

  הפורום כאן הוא של רשות מקרקעי ישראל. אנא פנה לפורום המתאים.

  בכל מקרה חסרים נתונים רבים ואנא פנה ליעוץ מקצועי, עו"ד, כדי שילווה אותך. אני לא מציע לך לפעול ללא יעוץ מתאים.

  בברכה

  עו"ד רון שוורץ
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.