שינוי גודל שטח לאחר שנקנה והוגרל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • פלוני

  נשלח ע"יפלוני 22:34, 19 במרץ 2013

  לשלום בהרחבה במושב שלנו עשו הגרלה על המיקום כך שיצא בגורלי שטח בגודל מסויים לאחר זמן ולאחר ששלמתי פיתוח אמרו בועד שיש בעיה עם השטח וכנראה שיורידו לי ולשכן שלי לשטח כ100 מטר יש לציין שעדיין לא קבלנו שום אישור <חוץ מהקבלה על תשלום הפיתוח> מהמושב כדי לקדם עניינים עם התשלום למנהל מה אני צריך לעשות כדי לדעת פרטים ממקורות נאמנים יותר

  השב
 • 11:17, 21 במרץ 2013


  פלוני שלום רב

  נושא החלוקה בהרחבה הוא הליך שכיח ביותר במושבים אולם צריך לבדוק את כול ההליך כולל קבלת ההחלטות הוועד והאסיפה וצורת החלוקה הראשונה. בעל המקצוע הוא המודד שעשה תשריט לחלוקת המגרשים כולל כול ההפקעת או הפרשות לציבור במידה וצריך ורק אחרי זה ניכנסים להגרלה ברוב המיקרים.

  אני כמובן לא מכיר את המקרה שלך ולא ראיתי שום מסמך ו/או התשריט על כן התשובה כללית.

  בברכה

  עו"ד רון שוורץ

  מנהל הפורום

  תגובה
 • 13:35, 24 במרץ 2013

  היית בודק אם המגרש עלה בגורל הוא תואם תשריט תכנית בנין עיר, שהרי ללא תכנית בנין עיריר לא תוכל להוציא התר בנייה.
  לעתים יש תשריט חלוקה בועדה המקומית שגם הוא אמור לתאום לתכנית, הייתי הולך לועדה המקומית ומבקש לראות את התשריט ואם אושדר כחוק ומי אישר אותו, האם מינהל מקרקעי ישראל בתמונה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.