חוזה חכירה אחד אבל שניים או שלושה מציעים - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 14:39, 26 במרץ 2014

  שלום, אני רוצה לגשת למכרז של המנהל בו הם מציעים קרקעות של חצי דונם עליהם יבנו 2 יח"ד אן 800מ"ר עליהם יבנו 3 יח"ד. חוזה החכירה מול המנהל הוא יחיד עם נציג יחיד מבין המציעים. מה המשמעויות של חוזה שכזה? מה קורה אם אחד מהמציעים נתקע ואין לו כסף לבנות את היח"ד דיור שלו האם כל שאר המציעים לא יכולים לבנות? תודה , אורית

  השב
 • 09:35, 27 במרץ 2014


  אורית שלום רב

  אורית לא הבנתי את ההתלבטות שלך. בד"כ מציאים קודם הסכם פיתוח למס' שנים ולאחר גמר הבניה והאישורים המתאימים חותמים על הסכם חכירה, מול רמ"י.

  יש אפשרות לחתום יותר ממציע אחד ו/או חברה .

  במידה ויש מס' מציעים בד"כ עושים הסכם שיתוף בין המציעים עצמם עם כול ההגנות הנחוצות.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.