מיסים והיטלים בקניית שטח מלבד תשלום היתר בניה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 21:33, 22 באפריל 2014

  שלום. אני קונה שטח ורציתי לבדוק האם אני צריכה לשלם מס רכישה. בנוסף,אילו מיסים אני עוד צריכה לשלם מלבד היתר הבניה, אם בכלל? תודה

  השב
 • 16:54, 23 באפריל 2014

  מיכל שלום רב

  ע"פ שאלתך ניראה לי שאין לך ניסיון רב לדעתי כדאי ורצוי להיעזר בעו"ד שיבדוק לך את כול הנושא הקינייני המיסויי וההסכם . בצורה כללית על הקונה חל מס רכישה.

  היתרי בניה לא קשורים לקניית השטח. חלים רק על בעל השטח במידה ומחליט לבנות ואז חלים עליו חבויות רבות נוספות.

  בברכה
  רון שוורץ, עו"ד
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.