רוצה לבנות בשטח שרכשתי אבל אין לי נגישות וכניסה לשטח - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • יקיר

  נשלח ע"ייקיר 11:47, 9 ביוני 2014

  שלום רב, רכשתי בית עם שטח של 750 דונם, לימים השכן טען כי נכנסתי לשטח שלו, הנושא נדון בבית המשפט אשר פסק כי עליי לסגת עד כדי מטר וחצי, כעת ברצוני לבנות בשטח אך אין לי נגישות וכניסה לשטח, מה הנני אמור לעשות? בתודה מראש

  השב
 • 08:01, 10 ביוני 2014

  יקיר שלום רב

  יקיר ברור לך שבלי לראות את המסמכים לא אוכל להתייחס לשאלתך.

  צריך לבדוק ע"פ מפת המדידה את השטח שלך ואת הזמינות שלך לבנות ו/או לשנות את הכניסות. כל זאת בשיתוף הוועדה המקומית בעירייה אליה אתה שייך.

  הפתרון צריך להיות מתוך מבנה השטח והתוכניות החלות עליו.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.