סיום הליך רישום בטאבו הקניית בעלות - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 15:44, 13 ביוני 2014

  שלום לעו"ד ביצעתי בש"ט "הקניית בעלות" בתשלום למינהל למגרש שהיה על שמי בחכירה מהוונת בנסח טאבו. יש לי את מסמכי המינהל המאשרים את הקניית הבעלות. במסמכים מצויין שהרישום בטאבו ייעשה כשקק"ל תאפשר זאת. בטאבו לא מבצעים את הרישום בטענה שעד עכשיו אין הנחיות. אודה על קבלת התיחסותך , ודעתך על הצעדים שאני יכול לבצע ע"מ לסיים את ההליך ברישום בטאבוץ

  השב
 • 17:56, 16 ביוני 2014

  יוסי שלום

  אכן יש בעיה בהנחיה התאום בין הגופים בהעברה של המקרקעין ברשם המקרקעין.

  בכל מקרה חייב לראות את המסמכים כדי להנחות אותך להמשך פעילות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.