רישום במנהל מקרקעי ישראל - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 16:35, 10 ביולי 2014

  שלום,האם צו ירושה של אב שנפטר,שמקנה זכויות לאם ולבת,במושב חקלאי בעל הסכם משולש,הזכויות עוברות במלואן לאם,והאם לבת יש אזישהוא זכות לרישום למנהל מקרקעי ישראל ע"ס הצו,על החלק שלה?למרות שבפועל הזכויות אכן של האם?תודה.

  השב
 • 17:00, 10 ביולי 2014


  מירי שלום רב

  הזכויות בנחלה חקלאית, במושב, הרישום שלהם ברור ומוחלט ע"פ הסכם המשולש שציינת.

  שימי לב שיש מתח בין חוק הירושה והמשק החקלאי. שלא כמו נכס רגיל למשל דירת מגורים

  הנחלה עוברת במלואה לבן הזוג שנשאר בחיים.

  כדי למנוע חיכוכים ומריבות עתידיות יש להסדיר את הנושא , כשהמחוקק נתן אפשרות במשק חקלאי להסדיר זאת אחרת מרכוש מקרקעין אחר.

  ע"פ מה שתארת אכן הנחלה צרכה להרשם ע"ש האם במושב ובר.מ.י.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.