קבלת אישור להשכרת מגורים במשק עזר - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • שלמה

  נשלח ע"ישלמה 10:23, 7 באוגוסט 2014

  אני גר במשק עזר ונלקחה ממני הזכות להשכיר מגורים במשק שלי בתים אחרים לידי קיבלו אישורים להשכיר וגם הם משקי עזר על פי מה קובעים מי זכאי לאישורים ומי לא?

  השב
 • 17:13, 7 באוגוסט 2014


  שלמה שלום רב

  אין לי את המסמכים שיש ברשותך ואני לא יכול לענות לך אלא בכללי. רמ"י לא מתייחס בצורה כללית אלא לכול יחידה ו/או נחלה פרטני הוא לא עושה דווקא.

  במושבים בנחלות ובמשקי עזר החלטות שלו הן פרטניות, אצלך לגבי המשק עזר שלך. אתה חייב לרכז את כול התכתובת ברמ"י המחלקה החקלאית באזורך כדי שנוכל להבין למה החליטו לגביך מה שהחליטו.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.