שכר טרחה של 25% עבור חוב למינהל . הגיוני ? - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 21:55, 17 באוגוסט 2014

  לאחר 17 שנים מקניית הקרקע ,המינהל שלח לנו מכתב בו הוא מודיע כי הוא מוסיף לנו 100 מטר לשטח ובתמורה נדרשנו לשלם 12,000 שקלים . לא שילמנו כי ניסינו להתנהל מולם ולוותר על השטח מכיוון שיש לנו חומה מקיפה סביב הבית ואין שום היגיון בתוספת אך ללא הצלחה . לאחרונה התשלום עלה ל 18,000 ובנוסף 5200 שקל שכר טרחה לעורך דין . האם זה הגיוני שללא משפט אלא רק משליחת שלושה מכתבים נצטרך לשלם את השכר טרחה ? האם ישנו איזה שהוא ערך מקסימלי ביחס לחוב אותו נדרש עורך הדין לגבות ?

  השב
 • 06:16, 18 באוגוסט 2014

  יצחק שלום רב

  אם שאלתך נוגעת רק לגובה שכר הטירחה אתה לא בםפורום הנכון. אני כאן בשביל לענות לשאלות של ציבור בהתנהלות מול ר.מ.י.

  בכל מקרה אין שכר מכסימום אתה צריך לבדוק מול ההסכם עליו חתמת עם העו"ד ולהתנהל בהתאם.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.