אי התאמה בשטח באישור זכויות - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 09:44, 21 באוגוסט 2014

  לפני כ-4 שנים רכשתי מגרש עם בית בשטח של כ- 900 מ', הגודל הזה נרשם גם בחוזה רכישה וגם באישור הזכויות שהונפק ע"י ממ"י ) לפני כשנה ביצעתי מיחזור למשכנתא ונדרשתי להמציא שוב אישור זכויות מעודכן וגם שם נרשם לי -כ- 900 מ'. כיום אני מעוניין לבצע הקניית בעלות והתחלנו בתהליך, אך המינהל משום מה שלח לנו מכתב שסך השטח הוא 782 מ'. אני מאוד מוטרד מהנושא,בלילה לא עצמנו עין , האם יכול להיות כזה דבר שככה יקחו לי 118 מ' ??? מה אני אומר לעשות ? איך כדאי לגשת למנהל ולברר את זה ? שמעתי ממישהו שיכול להיות שעשו הפקעה על השטח אבל האם זה חוקי ללא הודעה מוקדמת? ללא פיצוי? הרי כשקניתי היו 900 - אז מה קרה בדרך - מישהו רימה אותי , והמינהל שותף לזה ??? אודה לכם על הנחיות ודרך פעולה. בתודה מראש עופר

  השב
 • 10:05, 21 באוגוסט 2014


  עופר שלום רב

  ע"פ הנתונים שאתה מוסר כאן יש תוך שנה הפחתה של השטח שלך. הנושא מוסדר בד"כ ר בהפקעות שנעשים ע"י גופים שונים במדינה.

  אני מציע שתיקח בעל מקצוע שיטפל לך מול הרשויות לראות מה קרה כאן ומי הפקיע ועל מה?

  האם בשטח המופקע נעשה משהו האם ניבנה משהו. לא ברור גם באיזה מקום מדובר במושב, בהרחבה או בעיר יש התייחסויות שונות בכל מרחב כזה.

  ספק רב אם יש רמאות כאן, אני לא מאמין בכל מקרה צריך לבדוק את זה מידית כשהכול קרה רק עכשיו ולא למשוך זאת.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  039-9502977


  תגובה
 • 10:11, 21 באוגוסט 2014

  הבית בעיר אור יהודה, כרגע בנוי בית על שטח של 200 מ', וכל יתרת השטח פנויה .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.