דמי היוון למשק עזר - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 08:35, 26 באוגוסט 2014

  ברשותי משק עזר ופניתי למנהל מקרקעי ישראל על מנת לקבל מידע מוקדם לגבי דמי היוון. שלחו לי שומה בהתאם להחלטת מועצה 1269 וכתבו כי לאחר 60 יום מתאריך מכתבם ייערך חישוב חדש בהתאם להחלטת מועצה 1301. מה זה אומר? בנוסף ברצוני להגיש השגה על השומה איך זה משפיע עלי?

  השב
 • 09:13, 26 באוגוסט 2014

  עמית שלום רב

  ר.מ.י. מתנהל עע"פ החוק והחלטות מנהל שמתעדכנוןת מפעם לפעם בהחלטות חדשות. לגבי הניהול של כלל האדמותולרבות במגזר החקלאי במושבים ובמשקי העזר.

  יש מסםפר שינויים בין ההחלטות. תוכל להגיע אליהם.

  בכל מקרה יש אפשרות לשתי ערכאות ערעור לרבות השגה לאחר תשלםפ אגרה מסוימת ( לא קטנה ) . ההשגה רצוי שתתבסס על איש מקצוע מטעמך.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  039502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.