פטור ממס שבח על מכירת דירה שקיבלתי בירושה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 16:36, 9 בספטמבר 2014

  אני בת 28, שוהה בארה"ב כ5 שנים, שוהה בלתי חוקית. קיבלתי שליש מדירת מגורים של סבתי. דירה בה חייתי מגיל 3 ועד יציאתי מהארץ. הפקיד במס שבח טוען כי עליי לשלם מס שבח. כי ייתכן ויש לי נכסים בארה"ב. הבאתי תצהיר מנוטריון בארה"ב שמצהיר כי בדק ואין לי נכסים בארה"ב. אני מגיע לארץ בעוד 6 ימים. אין לי נכסים גם בישראל. מה עליי לעשות כדי לקבל פטור?

  השב
 • 10:41, 14 בספטמבר 2014


  אתי שלום רב

  איתי השאלה קצת מבולבלת כדאי שתיצרי איתי קשר נושא המיסוי השתנה ואני לא מבין ע"פ שאלתך מה את מעוניינת לעשות ועל מה מבקשים ממך מס שבח.

  נושא המס בכלל בארץ ובפרט מס על דירות משתנה תדיר וחיבים לבחון אותו היטב ע"פ התאריכים. אם את לא מתעסקת במיסוי מקרקעין את חיבת לפחות התיעצות כי הסכומים יכולים להיות גבוהים מאוד.

  תצרי איתי קשר כשהיא בארץ.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.