מעבר להתנהלות מול הטאבו בלבד - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 11:18, 14 בספטמבר 2014

  שלום רב. הנכס שלנו בחכירה במנהל מקרקעי ישראל. כל פעולה שאנו רוצים לעשות בטאבו צריכה לעבור קודם במנהל. אני הבנתי כי קיים הליך המאפשר רכישת הכנס מהמנהל ובכך להפוך אותו לאדמה פרטית ולהתנתק מהצורך של המנהל ואז הכל יעשה רק מול הטאבו.

  השב
 • 11:43, 14 בספטמבר 2014


  דניאלה שלום רב

  חסרים פרטים בפראטים ששלחת . בכל מקרה עד גודל מסויים אפשר לקבל בעלות על נכס מקרקעין. אלו ההחלטות החדשות של ר.מ.י.

  בכל מקרה אין קשר עם רשום ברשם המקרקעין ( טאבו) לגבי דמי חכירה.

  בבברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.