משפט חוזר בתביעת סכסוכי שכנים ומשפחה - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • בצלאל

  נשלח ע"יבצלאל 20:05, 11 בנובמבר 2014

  בס"ד בסכסוך שכנים הוגש נגדי תביעת בוררות לבית הדין הרבני, לאחר 8 שנים אושר על ידי בית המשפט,(בשנת 2013), לאחר אישור הבוררות בבית המשפט,נתגלו מסמכים שהעדות שנמסרה הייתה עדות שקר, האם ניתן לבקש משפט חוזר כדי לתקן את העוול

  השב
 • 07:39, 12 בנובמבר 2014

  בצלאל שלום רב

  התשובה לא קשורה למקרקעין ולא לר.מ.י.

  אבל באופן כללי הערעור על פסיקת בוררות מוגבל מאוד והסיכוי שלה קלוש ביותר.

  תוסיף את הזמן הרב שעבר.

  אפשר תמיד לנסות אבל צריך לבחון בדקדקנות מרובה עם בעל מקצוע את הסיכוי , אם בכלל יש, שיקבלו את הבקשה לערעור שתגיש.

  בברכה
  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  03-9502977

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.