זכויות על דירות - פורום זכויות הגבר

שאלה חדשה
 • אביעד

  נשלח ע"יאביעד 08:42, 8 בספטמבר 2014

  שלום אני חי עם בת זוגתי 14 שנים לא נשואים בדירה שרשומה על השם שלה יש לנו שני ילדים משותפים ואנחנו מגדלים את הבן שלה מהנישואים הקודמים שלה. אנחנו עומדים להיפרד ואני אמור לקבל בירושה דירה. האם חצי מהדירה שאקבל תהיה שייכת גם לה? ומה עם הדירה שרשומה על שמה שבה חייתי 14 שנה האם מגיעה לי חצי מהדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:עורכת דין רונית אלאג'ם-זיסמן

  עו"ד רונית א. זיסמן,מנהל הפורום

  16:58, 8 בספטמבר 2014

  שלום אביעד, סוגיית הזכויות הרכושיות בין בני זוג לא נשואים, נבחנת ונבדקת על פי הקריטריונים שקבעה ההלכה הפסוקה, כ"הלכת השיתוף". היינו, האם בני הזוג קיימו חיי משפחה, חיי אישות כבעל ואישה והאם התקיים בנסיבות המקרה הנבדק, "ניהול משק בית משותף", כלומר, שיתוף כלכלי. גם בהנתן קיומם של תנאים אלה, יש לבחון מדוע בחרו בני הזוג שלא להינשא זה לזו, האם משום קיומה של סיבה אובייקטיבית, שמנעה מהם את הנישואין או שהיתה זו בחירה סובייקטיבית, מודעת ומכווונת של בני הזוג, שבין היתר הקרינה למשל על מידת השיתוף הכלכלי, כאמור. עוד יש לבחון האם היו הסכמות, לרבות הסכם ממון שעל פי הן נהגו בני הזוג וכיו"ב. רק לאחר בחינה מלאה של נסיבות מקרה נתון, אפשר לענות באופן מלא על שאלתך. מומלץ על כן, שתפנה לקבלת ייעוץ משפטי מקיף. בהצלחה.

  תגובה

הפורום שואף לתת מענה ולפתח שיח בין גברים בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני משפחה וזוגיות, זכויות הוריות, הורות משותפת, זוגיות שנייה, זוגות חד מיניים, הסכמי ממון והסכמי זוגיות, אלימות במשפחה כלפי גברים, הטרדות ופגיעות מיניות ועוד