הפסקת תשלום מזונות - פורום זכויות הגבר

שאלה חדשה
 • Avi

  נשלח ע"יAvi 09:17, 24 בנובמבר 2014

  אני גרוש מזה 3 שנים אני עובד קשה מאוד כדי להצליח לשלם מזונות ולפרנס את עצמי בקושי הבת שלי לא רוצה קשר איתי ולא רוצה לפגוש אותי ואני עובד קשה בשביל המזונות בשבילה האם אני יכול להפסיק את התשלום של המזונות בשבילה?

  השב
 • מנהל הפורום:עורכת דין רונית אלאג'ם-זיסמן

  עו"ד רונית א. זיסמן,מנהל הפורום

  09:26, 24 בנובמבר 2014

  שלום אבי, יישר כוח על מאמציך לעמוד בחיוביך כאב לבתך. יחסה של הבת אליך, כמתואר בפנייתך, פוגע בראש ובראשונה בה בכך שהיא מדירה אותך, אביה, מחייה וכמובן גם בך. סנקציה של הפסקת מזונות לקטין שמפגין ניכור כלפי הורה, היא מהלך שמותנה בהחלטה שיפוטית ולא משהו שאתה יכול לעשות באופן חד צדדי. ככל שתבחר כעת להפסיק ולשלם את דמי המזונות, תמצא עצמך מתמודד עם חוב בהוצאה לפועל, במסגרת אכיפת פסק הדין שקבע את דמי המזונות. כאמור, רק בכפוף להחלטה שיפוטית חדשה המורה על שינוי / הקטנה / ביטול של דמי המזונות נוכח מרדנות הבת, ככל שתוכח, תוכל, בהתאמה, לפעול ביחס לתשלומי המזונות. מומלץ שתפנה לקבלת ייעוץ משפטי מלא, לרבות הערכת סיכויי תביעה בעילה של ניכור הורי / בת מרדנית. בהצלחה.

  תגובה

הפורום שואף לתת מענה ולפתח שיח בין גברים בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני משפחה וזוגיות, זכויות הוריות, הורות משותפת, זוגיות שנייה, זוגות חד מיניים, הסכמי ממון והסכמי זוגיות, אלימות במשפחה כלפי גברים, הטרדות ופגיעות מיניות ועוד