שם משפחה - פורום זכויות הגבר

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 10:50, 19 בינואר 2015

  שלום יש לי בן בגיל 8 עד גיל 6 שלו לא היינו בקשר מהרגע שהוא נולד שם המשפחה שלו בת.ז. הוא של האימא שלו אם את השם המשפחה שלו האמא קובעת ולאבא אין מילה בעניין? אני האבא שלו ואני חי למה השם משפחה שלו הוא לא השם שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עורכת דין רונית אלאג'ם-זיסמן

  עו"ד רונית א. זיסמן,מנהל הפורום

  10:41, 21 בינואר 2015

  יורם שלום, לשאלתך השלכה ישירה על המעמד המשפטי שלך כלפי הבן. לא ברור האם הבן נולד מנישואיך לאמו או מקשר שהיה לך עם אישה זו ללא נישואין. ככל שהבן נולד מנישואין, הוא צריך לשאת את שם משפחתך. ככל שהבן נולד מקשר ללא נישואין, האם הצהרת על אבהותך בטרם מלאה שנה לבן. ללא הצהרה, כאמור, נדרשת כיום בדיקת רקמות על מנת להוכיח את אבהותך. ככל שיבוסס מעמד משפטי בינך לבין הבן, תוכל לדרוש שיישא את שם משפחתך, עם זאת יחולו עליך חובות כלפיו, שלא ברור אם היום אתה נושא בהן. כפי שתיווכח, פנייתך מעוררת שאלות רבות כולן ככולן כבדות משקל וחשוב שתפנה לקבלת ייעוץ משפטי מלא, על מנת שיהיה לך הידע הנחוץ בטרם תחליט כיצד לפעול. בהצלחה.

  תגובה

הפורום שואף לתת מענה ולפתח שיח בין גברים בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני משפחה וזוגיות, זכויות הוריות, הורות משותפת, זוגיות שנייה, זוגות חד מיניים, הסכמי ממון והסכמי זוגיות, אלימות במשפחה כלפי גברים, הטרדות ופגיעות מיניות ועוד