מזונות - פורום זכויות הגבר

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 10:39, 10 בפברואר 2015

  הילדים של בעלי נמצאים אצלנו 3 חודשים כל השבוע הגרושה של בעלי עברה לגור עם החבר שלה בעלי משלם מזונות למרות שהילדים נמצאים אצלנו יותר מאשר עם האמא בדקנו עם העו"ד והוא אמר שהילדים קטנים ובכל מקרה הוא צריך לשלם את המזונות וחוץ מזה שבעלי מרוויחה עכשיו יותר מבעלי אין התחשבות בזה שהילדים חיים אצלנו וכל ההוצאות עלינו והגרושה שהילדים אצלה עוד ממשיכה לקבל מזונות זה אבסורד אין פרצות בחוק במקרים שבהם הילדים נמצאים עם האבא יותר מאשר אצל האמא?

  השב
 • מנהל הפורום:עורכת דין רונית אלאג'ם-זיסמן

  עו"ד רונית א. זיסמן,מנהל הפורום

  18:13, 11 בפברואר 2015

  שלום סיגל, המציאות שאת מתארת טעונה בחינה מחודשת בבית המשפט. החל מקביעת זהותו של ההורה המשמורן, עתה, נוכח שינוי הנסיבות המהותי וכלה בבחינת היקף תשלום המזונות. ככל שאבי הקטינים ממלא אחר כל הצרכים שלהם, שעה שהם מתגוררים אצלו בקביעות, יש לתת על כך את הדעת. ייתכן, שבשל גיל הקטינים, תחול על האב חובה לשלם מזונות מוקטנים "דמי אירוח" בגין הזמן בו הם שוהים עם האם. אולם שאלות אלה יש לברר בבית המשפט ולהתאים את החיובים החלים על האב, בהתאם למציאות שהשתנתה.

  תגובה

הפורום שואף לתת מענה ולפתח שיח בין גברים בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני משפחה וזוגיות, זכויות הוריות, הורות משותפת, זוגיות שנייה, זוגות חד מיניים, הסכמי ממון והסכמי זוגיות, אלימות במשפחה כלפי גברים, הטרדות ופגיעות מיניות ועוד